Personálne oddelenie: +421 918 590 575 | Obchodné oddelenie: +421 918 999 256 info@ips.sk

Medzi najčastejšie skloňované témy našej doby patrí ochrana životného prostredia a udržateľný postoj k nemu. Na Slovensku je problematika ekologického prístupu ešte stále v plienkach, postupne však dospieva. Ľudia sú vzdelávaní v oblasti separácie odpadu, rastie počet zero waste obchodov s potravinami či drogériou a veľké reťazce už nerozdávajú jednorazové plastové tašky.

V ips cleaning sme tiež nezaspali na vavrínoch, práve naopak. Ako jedna z mála slovenských firiem ponúkame ekologický program pri zabezpečení upratovacích služieb pre našich klientov. Zelenou cestou sme sa rozhodli vybrať najmä z dvoch dôvodov.

Prvým je, že aj my si čoraz viac uvedomujeme vážnosť situácie, v ktorej sa životné prostredie nachádza. Druhým, že spomínanú vážnosť sme si neuvedomili sami, ale výrazne k tomu prispeli najmä naši klienti, ktorí v čoraz väčšom počte hľadajú možnosti ako byť čo najšetrnejší k prírode.

Slovenskí priekopníci

Medzi priekopníkov, ktorým nie je osud našej planéty ľahostajný a rozhodli sa využiť náš eko program patria aj potravinový gigant Nestlé alebo cestovná kancelária Pelikán, najväčší slovenský predajca zájazdov a leteniek.

Dopad na zdravie

Každý z nás asi pozná nejakého alergika, prípadne človeka so slabšou imunitou, ktorý je neustále chorý. Zhoršený zdravotný stav obyvateľstva ide ruka v ruke s nižšou kvalitou nášho životného prostredia.

Domácnosti i firmy vyprodukujú ročne tony odpadkov, avšak veľkou záťažou pre našu planétu sú tiež chemikálie v podobe čistiacich a pracích prostriedkov, kozmetiky, drogérie a rôznych iných prípravkov, ktoré sa dostávajú do odpadových vôd a negatívne tak ovplyvňujú aj zdravie človeka.

Začíname od podlahy

Náš ekologický program na zabezpečenie upratovacích služieb sme zobrali od podlahy.

Jeho súčasťou je dôkladná separácia odpadu, odpadové vrecia vyrobené výhradne z rastlinných materiálov z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú rozložiteľné v prírode a vonný program na čisto prírodnej báze.

Zároveň pri samotnom upratovaní používame čistiace prostriedky vyrobené zo 100 % biologicky odbúrateľných produktov na rastlinnej báze, ktoré sú vhodné pre čistenie akéhokoľvek povrchu.

Vďaka používaniu dávkovacích systémov, veľkoobjemových balení a ich opakovanému využívaniu nevzniká takmer žiadny odpad, ktorý by znečisťoval životné prostredie.

S čo najväčším ohľadom na prírodu vyberáme aj pracovné prostriedky pri upratovaní. Ekologický program z upratovacieho servisu sa snažíme v čo najväčšej možnej miere preniesť aj do našej ďalšej služby – pranie bielizne.

Do našej práčovne vyberáme pracie prostriedky s maximálnym ohľadom k životnému prostrediu a proces chemického čistenia silne znečisteného prádla sme nahradili eko verziou – mokrým čistením.

Po zelenšej ceste

Zvýšenie kvality životného prostredia však začína u každého jedného z nás.

Začať môžeme hneď vo svojich domácnostiach a medzi svojich najužitočnejších ekologických čistiacich pomocníkov zaradiť napríklad ocot, sódu bikarbónu či citróny a ekologickejšou alternatívou sa dajú nahradiť aj pracie prostriedky.

Keď každý priložíme ruku k dielu, spoločnými silami zanecháme našim deťom Zem v lepšej kondícii.Ak aj Vás zaujala možnosť profesionálneho ekologického upratovacieho servisu, neváhajte nás osloviť a vyžiadať si nezáväznú cenovú ponuku. Zrejme budete prekvapení, že finančná náročnosť v porovnaní s klasickým upratovacím servisom vôbec nie je vysoká a oplatí sa teda vyraziť po zelenšej ceste.