Personálne oddelenie: +421 918 590 575 | Obchodné oddelenie: +421 918 999 256 info@ips.sk

Každý z nás pozná ten nepríjemný pocit, keď skočí na žuvačku, a potom nasleduje zdĺhavé čistenie podrážky. Na verejných priestranstvách je dostatok odpadkových košov, no napriek tomu sú žuvačkami posypané celé námestia, vchody bánk, pôšt, obchodných centier či škôl. Niektorí ľudia sú natoľko bezohľadní, že žuvačky hádžu na zem už aj v samotných interiéroch spomínaných budov. Vyhýbanie sa im sa teda stáva čoraz náročnejšou úlohou.

So žuvačkami prilepenými na chodníkoch majú problémy všetky mestá. Keďže im neprekáža dážď, sneh ani vysoká teplota vydržia na zemi prilepené celé roky. Ich následné odstraňovanie z chodníkov, asfaltových alebo betónových plôch je aj preto naozaj náročné.

Ako si teda s nimi poradiť? S pomocou ips cleaning veľmi jednoducho a hlavne ekologicky.

Pomocou horúcovodného vysokotlakového čističa. Bez použitia akejkoľvek chémie, len za pomoci horúcej vody a tlaku, hravo odstránime žuvačky z akejkoľvek vodorovnej či zvislej plochy. Stroj pri prietoku 1000 l/h dokáže vyvinúť tlak 200 barov, zohriať vodu až na 155°C a je najsilnejším strojom strednej triedy firmy Kärcher. Inovatívny stupeň eco!efficiency, čo okrem iného znamená aj presné dávkovanie čistiacich prostriedkov, v kombinácii s optimalizovanou technológiou horákov znižujú zaťaženie životného prostredia, zatiaľ čo technológia trysiek, keramické piesty, turbodúchadlo ako aj vynikajúci stupeň účinnosti čerpadla sa starajú o čo najlepšie výsledky čistenia. Pri týchto parametroch si ľahko poradí nielen so žuvačkami, ale aj grafitmi, olejovými škvrnami, cementom, mastnotami, usadeninami ale aj lepom a ďalšími nečistotami. Disponujeme 100m káblom a hadicou na prítok vody, takže bez problémov vyčistíme akúkoľvek plochu a keďže je v hlavici zabudovaný aj odtok vody, všetky nečistoty vieme odviesť do miest na to určených, alebo ich vysať profesionálnym vysávačom, umývacím alebo zametacím automatom.

Foto: Priebeh čistenia pre porovnanie (žltou vyznačené žuvačky na ešte nevyčistenej ploche).

Foto: Dlažba pred čistením
Foto: Dlažba po vyčistení

Ako čistenie realizujeme si môžte pozrieť vo videu.

Odhodenie žuvačky na zem je priestupok a za takéto znečistenie verejného priestranstva môžu mestskí policajti uložiť pokutu až do výšky 33 eur, napriek tomu žuvačiek na chodníkoch neubúda, takže si aj naďalej budeme musieť dávať pozor, kam kráčame.